Av. Banu Eylül YALÇIN

Banu Eylül Yalçın, ortaokul eğitimini Almanya Münster’de yer alan Joseph-Haydn-Gymnasium’da tamamladıktan sonra Çankaya Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.  Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenimi sırasında Model United Nations (“MUN”) konferanslarına katılıp, Birleşmiş Milletler desteğiyle düzenlenen konferansın Türkiye ekibinde yer aldı. Aynı zamanda Türkiye Barolar Birliği’nin sponsor olduğu ve uluslararası mahkemelerin İngilizce olarak simüle edildiği Model Courts of Justice konferansının da Genel Sekreteri olarak görev aldı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra, bir yıllık yasal stajını fikri mülkiyet alanında faaliyet gösteren bir hukuk bürosunda tamamladı.  2019 yılında Ankara Üniversitesi, WIPO ve TÜRKPATENT işbirliğiyle düzenlenen İngilizce Fikri Mülkiyet Hukuku Yüksek Lisans Programı derslerini tamamlayarak tez aşamasına geçti. Fikri Mülkiyet alanındaki gelişmeleri yakından takip eden Banu Eylül Yalçın, IPR Gezgini isimli fikri mülkiyet blogunun da yazarları arasındadır.

2019 yılında marka vekilliğine hak kazanmış olup Alıca Novus bünyesinde fikri mülkiyet hukukuyla ilgili tüm uyuşmazlıklarda avukat ve marka vekili olarak mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.  

Kadromuz

Av. Türkay ALICA


Kurucu Ortak

Av. Fethi MERDİVAN


Kurucu Ortak

Av. Bülent ÖNDER


Kurucu Ortak

Levent YAVUZ


Danışman

Av. Alara NAÇAR


Avukat / Marka vekili